custom essay experts write an excellent essay buy art research paper i need someone to write my paper to buy an essay buy extended essay online

VALTSPLEKK-KATUSED

Profiilplekk-katuste & valtsplekk-katuste ehitamine

VALTSPLEKK-KATUSED

Enim leiab valtsplekk-katuseid vanalinnadest üle terve Euroopa.
Käsitööna tehtud valtsplekk-katuse eluea tagavad topeltvaltsidega lahendatud sidumissõlmed, kust vesi katusekatte vahele ei pääse, katuste ehitamisel ei kasutata ühtki kruvi, mis omakorda välistab vee ligipääsu kruviaukudest. Antud katuseehitusmooduse üheks suureks eeliseks on võimalus luua keerukaid ja sopilisi ning erinevate nurkadega katuselahendusi.
Meie töömeeste kogemus valtsplekk-katustega pärineb eelkõige Soomest, Helsinki kesklinnast, kus enne tegevuse alustamist Eestis tegutsesime kümme aastat.

Eelised ja hind:
Valtsplekk-katuse ja kivikatuse eluiga hinnatakse samaväärseks – umbes 100 aastat, kuid plekist katuse oluliseks eeliseks on väiksem kaal, mis muudab omakorda lihtsamaks
aluskonstruktsioonide ehitamise. Valtsplekk-katus hinnaerinevus võrreldes odavama eterniidi või profiilplekiga on umbes 20%, kuid viimaste eluiga on vaid 30-40 aastat. Siinkohal avaldubki kõige paremini valtsimise kui tehnoloogia eelis, sest eterniidi ja profiilpleki puhul kasutatavate kruvide ja naelte tihendid muutuvad aja jooksul rabedaks ning hakkavad vett läbi laksma.